Tekerlekli Sandalye Basketbol Kadınlar A Milli Takımı & Hakkari Sümbül Engelliler Spor Kulübü Avrupa Şampiyonası Hazırlık Maçı Yapıldı

  Avrupa Şampiyonası öncesi kamp yapmak için Hakkari'ye gelen Tekerlekli Sandalye Basketbol A Milli Kadın Takımı Hakkari Sümbül Engelliler Spor Kulübü ile hazırlık maçı yaptı.

  Haberi Oku

  15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

  İl Müdürümüz Sn. Emin YILDIRIM 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı!

  Haberi Oku

  Anadolu Yıldızlar Ligi Bocce Grup Müsabakaları Büyük İlgiyle Tamamlandı

  11-12 Temmuz 2023 tarihlerinde ilimizdeki şehir stadyumunda gerçekleştirilen Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG) Bocce grup müsabakaları, spor tutkunları tarafından büyük bir coşkuyla karşılandı. Stadyumu dolduran seyirciler, heyecan dolu mücadeleleri izlemek için sabırsızlıkla bekledi.

  Haberi Oku

  Anadolu Yıdızlar Ligi (ANALİG) Osman BAYRAKDAR Sezonu

  Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG) 2022 – 2023 Osman Bayrakdar sezonu Hentbol Grup Müsabakaları 9 İl 18 takım 285 kişilik sporcu kafilesiyle İlimiz spor salonunda gerçekleştirilecektir.

  Haberi Oku

  GSB Spor Okulları ve GSB Engelsiz Spor Okulları

  Bu yaz, hareket dolu bir serüvene adım atmanın tam zamanı! Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın düzenlediği GSB Spor Okulları ve GSB Engelsiz Spor Okulları kayıtları başladı ve sizleri bekliyor.!!!

  Haberi Oku

  Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı’nın(DAKA) Destekleriyle “Yüksekova Sportif Havacılık” Projesi Kapsamında Prokokol Sözleşmesi İmzalandı

  Hakkari Valiliği tarafından Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı'nın (DAKA) destekleriyle "Yüksekova Sportif Havacılık" projesi için bir protokol sözleşmesi imzalanmıştır. Proje, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından uygulanan Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı 2023 kapsamında desteklenmeye hak kazanmıştır. Yüksekova Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, proje süresi 15 ay olan Yüksekova Sportif Havacılık Akademisi Projesi'nin yararlanıcısıdır. Projenin amacı, Yüksekova'da gençlere havacılık eğitimleri vererek, yamaç paraşütü, model uçak gibi aktivitelerde yeteneklerini geliştirmelerini sağlamaktır. Proje aynı zamanda turizme katkıda bulunmayı hedeflemektedir. Gençlerin kazandıkları becerilerin sertifikalandırılmasıyla ekonomik kazanç elde etmeleri beklenmektedir. Proje, ilimize hayırlı olsun.

  Haberi Oku

  YÜKSEKOVA’DA ŞAMPİYONLAR BELLİ OLDU

  Türkiye Kayak Federasyonu 2023 Faaliyet Programında yer alan ve Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde düzenlenen Tekerlekli Kayak Türkiye Şampiyonası tamamlandı. 19 ilden 263 sporcunun katıldığı ve festival havasında gerçekleşen organizasyonda 1529 puan toplayan Muş Türkiye Şampiyonluğunu, 1312 puan toplayan Bolu Türkiye ikinciliğini, 1233 puan toplayan Hakkari ise Türkiye üçüncülüğünü elde etti.

  Haberi Oku

  EĞİTİM GÖREVLİSİ BAŞVURULARI

  Başvuruların eğiticiler tarafından şahsen www.edu.gsb.gov.tr adresinden yapılarak yeniden oluşturulacaktır.

  Haberi Oku

  AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE DESTEK PROGRAMI

  Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Tesis Yatırımları ve Spor Kulüplerine Destek Programı kapsamında Türkiye genelinde düzenlenen tören ile Amatör Spor Kulüplerine ayni ve nakdi yardımda bulunuldu.

  Haberi Oku

  KAYAKLI KOŞUDA TÜRKİYE BİRİNCİSİYİZ

  Bolu'nun Gerede ilçesinden düzenlenen Kayaklı Koşu Türkiye Şampiyonası tamamlandı. Yüksekovalı Sporcularımız 33 madalya alarak Türkiye 1.si Oldu.

  Haberi Oku

  Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Programı

  Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Programı

  Haberi Oku

  ERZURUM'DA HAKKARİ'Lİ KAYAKÇILAR 26 MADALYA İLE DÖNDÜLER

  Türkiye Kayak Federasyonu tarafından organize edilen Kayaklı Koşu Türkiye Şampiyonası 06-08 Mart 2023 tarihlerinde Erzurum’da yapıldı.

  Haberi Oku

  EĞİTİM GÖREVLİSİ BAŞVURULARI

  Eğitim Yönetim Sistemi Kapsamında İl Müdürlüğümüzde ihtiyaç duyulan branşlarda eğitim görevlisi başvuruları 01-12 Şubat 2023 tarihleri arasında alınacaktır.

  Haberi Oku

  TÜRKİYE KAYAKLI KOŞU ELEME YARIŞMASI

  Türkiye Kayak Federasyonu 2022-2023 faaliyet programında yer alan Kayaklı Koşu Eleme yarışması 04-06 Şubat 2023 tarihleri arasında Hakkari/Yüksekova’da yapılacaktır.

  Haberi Oku

  KAYAKLI KOŞU MÜSABAKALARI

  Türkiye Kayak Federasyonu 2022-2023 faaliyet programında yer alan Kayaklı Koşu Eleme yarışması 04-06 Şubat 2023 tarihleri arasında Hakkari/Yüksekova’da yapılacaktır.

  Haberi Oku

  İlkokullarda Spor Dalı Eğitimi Eğitici Başvuruları

  Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan protokol ile ilkokulların beden eğitimi ve oyun derslerinde spor dalı eğitimlerinin Eğitim Yönetim Sistemi Kapsamında verilmesi kararlaştırılmıştır.

  Haberi Oku
  DİĞER HABERLERİ GÖSTER