ERZURUM'DA HAKKARİ'Lİ KAYAKÇILAR  25 MADALYA İLE DÖNDÜLER. 

Erzurum Kandilli’de Türkiye Kayak Federasyonu 2020-2021 sezonu Kayaklı Koşu A Grubu 1. Etap yarışlarında Yüksekovalı Kayakçılarımız 25 madalya ile döndüler.

A Grubu etap yarışları Erzurum GSİM Kandilli Kayaklı Koşu Tesislerinde yapıldı. Nefes kesen yarışlara sahne olan etap müsabakalarına birçok ilden sporcular katıldı.

Kandilli Kayaklı Koşu parkurunun zorlu pistlerinde 349 sporcu etap şampiyonu olabilmek için ter döktü. 

Minikler, yıldızlar, gençler ve büyükler kategorisinde gerçekleştirilen etap yarışlarında ilk gün klasik, ikinci gün ise serbest stil yarışları yapıldı. 

Nefes kesen yarışlarda sporcular dereceye girebilmek için kıyasıya yarışırken, Yüksekovalı sporculardan büyük başarılar kayıt altına alındı. Dereceye giren Yüksekovalı Kayakçılar madalyalarla ilçeye döndüler.

İl Müdürümüz Emin Yıldırım, Erzurum'da yapılan Kayaklı Koşu yarışmalarında büyük başarıya imza atan sporcuları tebrik etti. Yıldırım “Hakkari ilimizi temsil eden Yüksekova Kayak Takımımız Türkiye Kayak Federasyonu tarafından Erzurum'da düzenlenen Kayaklı Koşu da gösterdiği başarıdan dolayı kutluyorum. 

Yıldırım, Hakkari'de son yıllarda sporda elde ettiği başarılar ile göz dolduruyor. Neredeyse her alanda Avrupa ve Türkiye’de düzenlenen sportif faaliyetlerde büyük başarılar elde eden Hakkarili sporcular, Türkiye Kayak Federasyonu tarafından Erzurum'da düzenlenen Kayaklı Koşuda büyük başarı elde etti. 
Kayakçılarımızı ve Antrenörlerimizi tebrik eder başarıların devamını dilerim. 

Desteklerinden dolayı Vali/Belediye Başkan V. Sn İdris Akbıyık, Yüksekova Kaymakamımız Osman Doğramacı, Yüksekova Gençlik ve Spor İlçe Müdürümüz İlhan Yılmaz, Yüksekova Milli Eğitim İlçe Müdürümüz Servet Canlı ve Antrenörlerimiz Fikren Ören, Şefik Yaşar, İrfan Değenek, Siti Ören, Rojbin Ören ve Erkan Orhan,a Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dediDerece Yapan Kayakçılar:

1.GÜN KLASİK STİL
U20 ERKEKLER
Harun Şenarslan 5.
U20 KADINLAR
Ebru Arslan 4.
Lavin Ören 5.

U18 ERKEKLER
Levent ören 1.
Alican Dayan 3.
Vedat Geylani 5.

U18 KADINLAR
Şennur Kartal 2.
Revnak Eylül Sarı 4.

U16 ERKEKLER
Civan Karaman 1.
Caner Açıkel 2.
Muhammed Kına 3.

U16 ERKEKLER 
Devran Avcı 1.
Diyar Tekin 5.

U14 KIZLAR 
Şilan Yılmaz 1.
Sedanur Taşçı 3. 
Nurefşan Çınar 5.

U13 KIZLAR 
Rabia Neval Tekin 2.
Havin Arslan 4.

U12 ERKEKLER
Erdem Geylani 2.

U12 KIZLAR
Ecrin Şirin Canan 3.

2. GÜN SERBEST STİL
U18 ERKEKLER
Levent Ören 2.

U18 KIZLAR
Şennur Kartal 2.
Eylül Sarı 3.

U16 ERKEKLER
Caner Açıkel 1.
Civan Karaman 2.

U16 KIZLAR
Rojbin Aşkan 3.

U14 ERKEKLER
Diyar Tekin 3.

U14 KIZLAR 
Sedanur Taşçı 2.
Şilan Yılmaz 4.

U13 KIZLAR
Rabia Neval Tekin 4.

U12 ERKEKLER 
Erdem Geylani 1.

U12 KIZLAR
Ecrin Şirin Canan 4.