İl Müdürümüz Reşit Güldal, Erzurum’da Düzenlenen EYOF-2017'de Görev Aldı.

.

21 ŞUBAT 2017
Avrupa Olimpiyat Komitesince Erzurum’da düzenlenen ve Türkiye’nin ilk kez ev sahipliği yaptığı Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali (EYOF), 34 ülkeden 675 sporcunun katılımıyla yapılıyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığının organize ettiği EYOF 2017’de Gençlik ve Spor Bakanı Müsteşarı Faruk Özçelik ile bakanlık personelinin yanı sıra federasyon üyeleri ve 9 ilin gençlik hizmetleri ve spor il müdürü görevlendirildi. Organizasyonda görev alan Hakkari Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Reşit Güldal, kış sporları alanında etkin olan il müdürlerinin görev aldığını belirterek, Hakkari’ye görev verilmesinin önemli olduğunu söyledi.
Gençlik ve Spor Bakanlığının ev sahipliğini yaptığı böylesi büyük bir organizasyonda Hakkari adına görev almanın onur verici olduğunu kaydeden Güldal, “Ülkemizde böyle güzel ve büyük bir organizasyona ev sahipliği yapmak ayrı gurur veriyor. Ben değişik ülkelerde organizasyonlara katıldım, ama kimse bizim kadar misafirperver ve her ayrıntıyı en ince noktasına kadar düşünmüyor.
Bizde bu organizasyonun en iyi şeklinde geçmesi için elimizden gelen bütün gayretleri gösterdik ve göstermeye devam ediyoruz. Bu organizasyonun ülkemiz için, milletimiz için hayırlara vesile olmasını, yapılacak müsabakaların dostluğa, barışa vesile olmasını temenni ederek tüm sporculara başarılar diliyorum” diye konuştu.