"İL SPOR MERKEZLERİ" AÇILIYOR

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü’nce çocuk ve gençlerimiz ile engelli bireylerimizi...

24 MAYIS 2019
     HAKKARİ’DE BU YAZ MUTLAKA SPORA BAŞLAMALISIN
Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğümüzce çocuk ve gençlerimiz ile engelli bireylerimizi spora yönlendirmek,  spor kulüplerine sporcu kaynağı yaratmak ve toplumda spor kültürünün oluşmasına katkı sağlamak amacıyla Hakkâri Merkez ve ilçelerimizde her yıl uygulanan İl Spor Merkezleri Bu Yaz’da 5 - 18 yaş arası 17 branşta açılıyor.
Hakkâri Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzce organize edilen il spor merkezleri bu yaz Atletizm, Basketbol, Badminton, Güreş, Hentbol, Voleybol, Tenis, Okçuluk, Kayak (paten), Muay – Thai, Karate, Judo, Satranç, Yüzme (ücretli),  Masa Tenisi, Futbol ve Herkes İçin Spor olmak üzere toplam 17 branşta açılıyor. Bunun yanında Yüksekova, Çukurca ve Şemdinli ilçelerimizde de İl Spor Merkezleri Yaz Spor Okulları kayıtlarımız başlamıştır.
Yaz Spor Okullarına katılacak çocuk ve gençlerimizden  (yüzme) dışında diğer branşlardan  herhangi bir ücret alınmayacak olup ücretsiz faydalanacaklar.
 Aynı zamanda Spor dalları itibariyle Yaz Spor Okullarına katılan çocuk ve gençlerimizin lisanslı olarak spor yapmaları teşvik edilerek spor kulüplerine yönlendirilecektir.

       KAYIT VE BİLGİ İÇİN 
HAKKÂRİ GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ OKUL SPORLARI VE SPOR SERVİSİ BİRİMLERİDE KAYITLAR ALINACAKTIR.
İLETİŞİM: 0438 211 69 17