Hakkâri Valimiz Sayın Cüneyit Orhan TOPRAK, eşleri Sayın Dr. Funda TOPRAK Hanımefendi ile birlikte Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde spor kompleksinde açılan İl Spor Merkezlerini ziyaret etti.
 
Valimiz Sayın TOPRAK ve eşleri Sayın Dr. Funda TOPRAK,  spor kompleksi önünde Emniyet Müdürü Süleyman Suvat DİLBEROĞLU, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Yavuz ÖZTÜRK, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Reşit GÜLDAL ve çalışanlar tarafından karşılandı.
 
İlk olarak yüzme havuzuna geçen Valimiz Sayın TOPRAK, burada eğitmenleri nezaretinde yüzme eğitimi alan öğrencileri ziyaret etti. Verilen eğitim hakkında ilgililerden bilgi alan Valimiz Sayın TOPRAK, çocuklarını bekleyen ailelerle de bir süre sohbet etti.
 
Daha sonra yeni hizmete açılan tenis kortunda eğitim alan öğrencilerle de bir araya gelen Valimiz Sayın TOPRAK, ardından sporcularla bir süre tenis oynadı.
 
Valimiz Sayın TOPRAK, atletizm, basketbol, badminton, güreş, hentbol, voleybol, yüzme, tenis, okçuluk, muay thai, karate, judo, satranç, futbol, masa tenisi, paten, sportif dağcılık ve herkes için spor olmak üzere 18 branşta toplam 2.046 sporcunun katıldığı il spor merkezlerinde eğitim alan öğrencilere başarılar diledi.
 
Ardından Valimiz Sayın TOPRAK, Hakkâri Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Gençlik Merkezince hazırlanan ve Kalkınma Bakanlığı tarafından Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında kabul görülen "Aktif Tüm Sporcuların Forması Eşofmanı Olsun" adlı projenin malzeme dağıtım törenine katıldı.
 
Törende Gençlik Merkezi Müdürü Fahri GÜLDAL tarafından projenin tanıtımı yapıldı.
 
Ardından proje kapsamında 10 adet bisiklet ve aksesuarları, voleybol, basketbol, futbol, masa tenisi, tenis, güreş, badminton ve atletizm branşlarında imkanları eksik olan ve aktif olan toplam 250 sporcuya ihtiyaçları doğrultusunda ayakkabı, eşofman, forma, yağmurluk, raket ve toptan oluşan spor malzemeleri hediye edildi. Ayrıca sporcuların antrenmanlarda kullanacağı top arabaları ve istasyon malzemeleri de sporcuların hizmetine sunuldu.
 
Yine SODES kapsamında kabul görülen "Kültür Sanatla Güçlü Bir Geleceğe" adlı proje kapsamında hazırlanan Müzik Atölyesini ziyaret eden Valimiz Sayın TOPRAK ve beraberindeki protokol üyelerine eğitmenler tarafından piyano dinletisi yapıldı.
 
Daha sonra Valimiz Sayın TOPRAK, Merzan Sahasına geçerek burada bir takım incelemelerde bulundu.